Někteří lidé vnímají bazén jako místo, kde se mohou osvěžit v momentě, kdy teploty atakují třicítku. Jiní vnímají bazén jako místo pro trénink, kde si mohou zaplavat a zlepšovat svou kondici. Když si jdete zaplavat do bazénu dlouhého 25 nebo 50 metrů, zřejmě jeho délku neřešíte a jednoduše se vždy na konci otočíte. Jak si však zaplavat i v malém bazénu? S pomocí protiproudu.
Snad každému majiteli domácího bazénu se v horkých letních dnech občas přihodí, že bazénová voda náhle zezelená. Z čiré vody je najednou voda zelená jako brčál a bez příslušných opatření je další koupání nemožné. A proč tedy voda v bazéně zezelená?
Rozhodujete se mezi bazénem a zahradním jezírkem? Mnoho lidí má na pozemku obojí, v některých případech není pozemek pro bazén vhodný. Pokud si však musíte vybrat, je vhodné zvážit všechny klady a zápory. Správně bychom jezírko nazvali rybníčkem, rybník je totiž oblast vody, ať už vytvořená člověkem nebo přírodou, menší než jezero, obvykle s různými úrovněmi hladiny vody. Obecně rybníky nezahrnují pohybující se vodu, jako jsou potoky. Farmáři často postaví rybník na pomoc zvířatům. Obyvatelé měst často instalují zahradní jezírka z estetického hlediska.
Aby bylo možné si naplno užívat relaxace v domácím bazénu, je zcela nezbytné zajistit zdravotní nezávadnost bazénové vody, které nelze docílit bez použití alespoň elementárních postupů úpravy vody. Minimálně je nutné použít dezinfekční prostředek. Současně ale platí, že dezinfekce nemůže být jediný proces vedoucí dlouhodobě k zajištění vyhovující kvality bazénové vody. Dezinfekce je tedy jedním z procesů, které jsou používány k úpravě bazénové vody tak, aby její kvalita byla vyhovující a především byla voda zdravotně nezávadná.
Přemýšlíte nad pořízením vířivky? Jde o investici do božského relaxu a mnoho lidí může potvrdit, že není nic krásnějšího, než si po náročném dni vlézt do vířivky. Na trhu jsou k dispozici jak pevné, tak i nafukovací vířivky. Pokud o vířivce vážně uvažujete, možná se intenzivně zabýváte tím, jakou z nich pořídit. Níže si je porovnáme a třeba vám to pomůže se lépe rozhodnout.
Hodnota pH je naprosto klíčovým parametrem, ovlivňujícím chemické a biochemické pochody v bazénové vodě. pH totiž přímo ovlivňuje průběh chemických reakcí a má přímou souvislost s účinností používaných činidel.
Chlór je nejběžnější chemická látka používaná k úpravě soukromých a veřejných bazénů. Není však každému po chuti. Představíme si 4 méně dráždivé alternativy.
Bazénová voda potřebuje nepřetržitou a náležitou péči, aby mohla být zachována vyhovující kvalita po celou sezonu. Pokud se chcete vyhnout problémům a starostem s kvalitou vody po návratu z dovolené, zajistěte alespoň následující péči před a během vaši nepřítomnosti.
Když přijdou sychravé dny, člověk by nejraději nevystrčil ani nos. Vlastně, proč ne? Stačí si jen pořídit domácí wellness. Nemusíte chodit relaxovat někam daleko, dělit se s někým dalším, stydět se před ostatními v plavkách. Prostě si vytvoříte pohodu, kdykoliv se vám zachce.
Během letní koupací sezóny se může poměrně snadno stát, že voda v bazénu se takzvaně zkazí a zezelená. Proč se tak děje?