Někteří lidé vnímají bazén jako místo, kde se mohou osvěžit v momentě, kdy teploty atakují třicítku. Jiní vnímají bazén jako místo pro trénink, kde si mohou zaplavat a zlepšovat svou kondici. Když si jdete zaplavat do bazénu dlouhého 25 nebo 50 metrů, zřejmě jeho délku neřešíte a jednoduše se vždy na konci otočíte. Jak si však zaplavat i v malém bazénu? S pomocí protiproudu.

Co je to vlastně protiproud?

Nejde o nic jiného něž o trysku, která s pomocí čerpadla chrlí vodu, která vám brání v tom, abyste doplavali na konec bazénu. Protiproud by měl být tak silný, abyste při plavání zůstali na místě a nepřibližovali se k trysce. Protiproudy se používají nejvíce proto, abyste si i v malém bazénu mohli pořádně zaplavat. Nejde však jen o plavání, ale také o skvělou atrakci, se kterou se vyřádí i děti.

Jaké protiproudy existují?

Protiproudy jsou nejčastěji zabudované, instalují se tedy při samotné výstavbě bazénu. Taková varianta je vůbec nejlepší. Pokud jste na tuto možnost nemysleli, nevěšte hlavu, můžete si pořídit závěsné protiproudy, které nejsou tak drahé a dají se do bazénu umístit dodatečně. 

Protiproudy se prodávají o různé síle. Jestliže plavete jen rekreačně, postačí vám protiproud s průtokem 50 m³/hod. Jestliže však plavete aktivně nebo jste profesionálními plavci, raději investujte do protiproudů o výkonu kolem 100 m³/hod.