Ponorná čerpadla mají velmi široké uplatnění okolo rodinných domů, na zahradách, chatách i chalupách, a to hned v mnoha situacích. Různé typy ponorných čerpadel jsou využívány pro čerpání vody ze studní, z nádrží a bazénů, z vytopených sklepů, také k čerpání splaškových vod ze septiků, a jinde.

Co je to ponorka

Ponorná čerpadla, tzv. ponorky,  jsou kompaktní čerpací zařízení, jejichž konstrukce umožňuje ponor přímo do čerpané kapaliny. Všechny součásti se tedy nacházejí pod hladinou, včetně motoru a tudíž i přívod elektrické energie je veden pod hladinu.

Správný typ čerpadla

Velmi důležité je ale zvolit správný typ čerpadla ve vztahu k čerpané kapalině. Pro čerpání pitné vody nebo čisté vody podobných vlastností lze zvolit ponorná čerpadla Grundfos typu SB či SBA. Kromě toho, že tato čerpadla zaujmou na první pohled svým takřka designovým vzhledem, jsou i velmi tichá a spolehlivá.

Varianty SB a SBA se vzájemně liší příslušenstvím. Díky plovákovému spínači (volitelné příslušenství) je u obou verzí zajištěn automatický provoz. Standardní verze označená jako SB vyžaduje řízení pomocí externí jednotky.

Naopak varianta SBA je vybavena integrovanou řídicí jednotkou, což pro uživatele znamená jednoduché řešení pro okamžité použití – stačí zapojit do sítě a můžete čerpat. Čerpadla SBA jsou aktivně chráněna proti chodu na sucho, přičemž po opadnutí suchého stavu je čerpadlo automaticky restartováno.

Plovoucí sání

U obou variant je možné zvolit formu sání vody. Buď prostřednictvím integrovaného sacího koše, nebo bočním vstupem, do něhož je připojen plovoucí sací koš. Plovoucí sání oceníte především tam, kde hrozí nasávání nečistot ode dna, voda je zde totiž přisávána těsně pod hladinou.

Výkon čerpadla

Ponorná čerpadla Grundfos SB a SBA mají nominální průtok 50 litrů za minutu a maximální dopravní výška je až 45 m - dostupná jsou tři provedení podle výkonu.

Stačí jen vybrat typ vhodný pro konkrétní potřeby. Můžete mít čerpadlo s externím nebo integrovaným řízením, s plovákem či bez, se dvěma různými typy sání a o třech výkonových verzích.

V každém případě volbou čerpadel Grundfos neuděláte chybu. Získáte spolehlivé zařízení, které se vyznačuje velmi tichým provozem a odolností vůči korozi.

 

 

Sponzorováno